флаг

Новини

Інформація про відновлювальне лікування (медичну реабілітацію) застрахованих осіб Запорізької області у 2017 році

Одним із видів соціальних послуг за рахунок коштів Фонду є оплата лікування застрахованих осіб і членів їхніх сімей у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм. Право застрахованих осіб на отримання такого лікування передбачено статтею 29 Закону України від 23.09.1999 №1105-ХІV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Порядок отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду затверджено постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 25.02.2009 №12 (далі - Порядок №12).

Виконавча дирекція Запорізького обласного відділення Фонду уклала договори щодо здійснення медичного відбору і направлення хворих, які є застрахованими особами, в реабілітаційні відділення санаторіїв із 44 закладами охорони здоров'я Запорізької області. Згідно укладених договорів у 2017 році передбачається направлення на реабілітацію 1816 застрахованих осіб і членів їх сімей. На ці цілі планується витратити біля 21,7млн.грн.

У І кварталі 2017 року зазначеними закладами на відновлювальне лікування направлено 386 застрахованих осіб у реабілітаційні відділення санаторіїв ПрАТ "Приазовкурорт", ПрАТ "Миргородкурорт", «Трускавецькурорт», ДП "СКК "Моршинкурорт", Курорт «Березовські мінеральні води» тощо. Застраховані особи отримали відновлювальне лікування у реабілітаційних відділеннях після гострого інфаркту міокарду, гострих цереброваскулярних порушень, після ортопедичних операцій, після оперативних втручань на органах травлення, при порушеннях обміну речовин та порушень перебігу вагітності.

Для направлення на медичну реабілітацію застрахованих осіб та членів їх сімей у ІІ кварталі лікувальні заклади Запорізької області отримали 504 путівки. Крім вищенаведених профілів відновлювального лікування, з ІІ кварталу 2017 року застраховані особи мають можливість пройти медичну реабілітацію після хірургічного втручання на органах сечостатевої системи та після оперативного і інструментального видалення каменів з нирок і сечових шляхів, ударно-хвильової літотрипсії, після перенесених ефективних операцій на легенях, у тому числі з приводу гнійних процесів нетуберкульозного характеру.

Направлення застрахованих осіб здійснюється із стаціонару закладів охорони здоров’я. Медичний відбір хворих у реабілітаційні відділення проводиться відбірковою комісією закладу охорони здоров’я по медичному відбору хворих у реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів відповідно до медичних показань.

Застрахована особа, яка перебуває на стаціонарному лікуванні, для отримання путівки повинна оформити і надати Довідку страхувальника-документ, який підтверджує, що одержувач довідки є застрахованою особою в системі загальнообов'язкового державного страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, та на час видачі їй путівки протягом поточного року не користувалась путівкою до реабілітаційного відділення. Довідка заповнюється за основним місцем роботи та дійсна протягом одного місяця.

Форма Довідки страхувальника визначена додатком 4 до Порядку №12 і складається із двох частин, одна з яких заповнюється на підприємстві застрахованої особи, друга частина Довідки заповнюється за місцем обліку страхувальника в органі Фонду.

У разі виділення путівки застрахованій особі, яка проживає та працює на території Запорізької області, а підприємство, установа, організація, на якій вона працює, зареєстроване в органах Фонду в іншому регіоні, застрахованій особі необхідно заповнити на підприємстві (установі, організації) верхню частину Довідки та направити до робочого органу відділення Фонду за місцем обліку для заповнення нижньої частини Довідки.

Путівка до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу терміном лікування 24 дні видається безкоштовно закладом охорони здоров'я застрахованій особі згідно з висновком відбіркової комісії за наявності Довідки страхувальника.

Детальну інформацію можна отримати безпосередньо у закладах охорони здоров'я Запорізької області або за телефонами органів Фонду:

Відділ соціальних послуг Виконавчої дирекції Запорізького обласного відділення Фонду- (061)224-62-06, 213-00-74, 233-05-38;

Приморська МРВД - (237) 7-02-92.

 

ІНФОРМАЦІЯ для СТРАХУВАЛЬНИКІВ

та ЗАСТРАХОВАНИХ ОСІБ

 

Приморська міжрайонна виконавча дирекція Запорізького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності повідомляє наступне:

1. Про викрадення бланка листка непрацездатності серії АГР №065827 у лікаря-педіатра Харківської клінічної лікарні на залізничному транспорті №2 ПАТ «Українська залізниця» Філії «Центр охорони здоров’я».

2. Про факт втрати бланка листка непрацездатності серії АГУ № 772563 у Військово-медичному клінічному центрі Центрального регіону Міністерства оборони України, розташованого у м. Вінниці.

3. Про втрату лікарем-педіатром КЗОЗ «Харківська міська поліклініка №9» 5 (п’яти) одиниць бланків листків непрацездатності серії АГЯ №№073656-073660.

4. Про загублення дільничним терапевтом КУ «Бердянський ЦПМСД» БМР амбулаторії №1 бланків листків непрацездатності, отриманих для відвідування хворих вдома у кількості 8 (вісім) одиниць:

Серія АГЮ № 450323

Серія АГЮ № 450324

Серія АГЮ № 450325

Серія АГЮ № 450326

Серія АГЮ № 450327

Серія АГЮ № 450328

Серія АГЮ № 450329

Серія АГЮ № 450330,

та корінців л/н виданих хворим при відвідуванні вдома, у кількості 2 (дві) одиниці:

Серія АГЮ № 450321

Серія АГЮ № 450322

У зв»язку із зазначеним, доводимо до відома страхувальників інформацію про те, що при опрацюванні заяв-розрахунків фінансування матеріального забезпечення за вищевказаними листками непрацездатності проводитися не буде.

У разі надходження листків непрацездатності вищезазначених серій на оплату до бухгалтерій підприємств, обов»язково інформувати спеціалістів дирекції за тел. (06137)7-02-92,7-03-87,7-29-87

 

З повагою директор Саввова Г.М.