флаг

Новини

В райдержадміністрації обговорили територіальну реформу
17 серпня голова районної державної адміністрації Віктор Дудукалов провів засідання робочої групи з підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад Чернігівського району Запорізької області. Захід відбувся за участі заступника голови – керівника апарату обласної державної адміністрації Зінаїди Бойко та директора Офісу реформ в Запорізькій області. Олександра Свистуна, керівників ОМС району.

Під час засідання обговорено шляхи об`єднання селищної, сільських рад району в ОТГ, ряд повноважень органів місцевого самоврядування об’єднаної територіальної громади у сферах медицини, освіти, містобудування соціального захисту населення та дітей.

Згідно із затвердженим перспективним планом, у межах нинішньої території району планується створити однутериторіальну громаду.

- Практика показала, що в процесі об’єднання громад виникає дуже багато проблемних нюансів, тому метою нашого заходу є провести роз’яснювальну роботу та знайти шляхи вирішення труднощів, з якими найчастіше стикаються представники ОТГ. Головне, щоб люди могли отримувати всі послуги в межах повноважень територіальної громади та на собі відчути перспективи й позитивні сторони самої ідеї об’єднання, а також задоволення інтересів громадян у всіх сферах життєдіяльності, - зазначила Зінаїда Бойко.


Учасники наради докладно обговорили важливі для ОТГ питання, які стосуються організації медичної допомоги, функціювання закладів освіти та створення системи управління освітою, виконання власних повноважень з надання соціальних послуг, функції, обов’язки та повноваження старости громади тощо.

Особливо наголошено на питаннях фінансування, яке здійснюється за кошти державного бюджету. Зокрема очікується, що кошти буде спрямовано на соціально важливі об’єкти, поліпшення інфраструктури на місцях, розвиток освіти та медичної галузі.

За результатами наради гості відповіли на запитання присутніх.