флаг

Новини

Чернігівцям розповіли про об’єднання громад
25 липня в Чернігівському районному центрі культури та дозвілля запорізькі фахівці провели консультації для представників громадськості та органів місцевого самоврядування (ОМС) щодо реформи децентралізації влади.

У рамках проекту Асоціації міст України «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» в Чернігівці відбулася виїзна консультація спеціалістів Офісу впровадження децентралізаційної реформи Запорізького РВ АМУ (далі — Офіс реформ).

Участь у заході взяли представники райдержадміністрації, голови селищної і сільських рад району, громадські активісти. Регіональні консультанти розповіли присутнім про основні аспекти реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади, про переваги та проблеми об’єднання територіальних громад області, поділилися досвідом успішних громад.

Гості також відповіли на чимало поставлених питань: як розраховуються субвенції на район і громади, як об’єднання вплине на кількість шкіл, як проводитимуться тендери, як нараховуватимуть і сплачуватимуть податки. Цікавилися у консультантів і процедурою виборів керівних органів ОТГ та процесом виходу з уже утвореної громади окремих населених пунктів. Турбували присутніх фінансові ризики об’єднання, питання розпорядження землями та інше. Процес укрупнення територій окремих сіл та селищ у ОТГ і передача їм владних повноважень триває.

Лише в Запорізької області вже створено шість таких громад. Загалом же Запорізька обласна рада ухвалила створення 69 ОТГ на території області.

Артем ЗАВНЕУСОВ.