флаг

Новини

Голова районної державної адміністрації відвідав Владівську амбулаторію загальної практики сімейної медицини, провів зустріч із персоналом закладу та його пацієнтами.

Головна мета нових президентських медичних реформ - зробити медицину ближчою до людей, - зазначив під час відвідин Владівської амбулаторії сімейної медицини загальної практики голова Чернігівської райдержадміністрації Олександр Лісняк. - Перш за все, необхідно самим чітко розуміти переваги медичної реформи, що відбувається у рамках виконання соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича, та зуміти правильно пояснювати її людям.

Про роботу амбулаторії гостям, серед яких також були заступник Чернігівської РДА Віктор Сапальов і головний лікар Чернігівської ЦРЛ Леонід Кириленко, повною мірою розповіли лікар-терапевт, виконуюча обов’язки завідувача закладу Любов Скоробагатова та старша медична сестра Олеся Савранська.

На території амбулаторії є аптечний пункт, що також бере участь в пілотному проекті здешевлення ліків для гіпертоніків. Тут, як і в кожній такій аптеці району, є повний перелік медикаментів для лікування гіпертонії за референтними цінами. Для виявлення таких хворих медики регулярно проводять виїзди, бо практика показує, що значна кількість людей надає перевагу самолікуванню. Нині з 3725 людей, які проживають на території обслуговування амбулаторії, 224 стоять на обліку з гіпертонічною хворобою.

Стовідсотково усім необхідним укомплектовано кабінет невідкладної допомоги. Медпрацівники зазначили, що більшість викликів припадає на вихідні, тому мають досить щільний графік роботи.

На повну потужність працює й лабораторія. За словами фельдшера-лаборанта І категорії Світлани Гусарової, досить часто доводиться робити обстеження крові на рівень цукру, бо на території обслуговування амбулаторії знаходиться близько 80 хворих на діабет.

Василь Ардельянов лежить у денному стаціонарі. У чотиримісній палаті він один. Говорить, що умови лікування йому до вподоби, особливо вдячний персоналу амбулаторії.

- Повірте, мені є з чим порівнювати. Я - пацієнт зі стажем, - посміхається Василь Степанович. - Лежав у лікарнях і в Чернігівці, і в Токмаку, і в Запоріжжі. Але тут  ставлення персоналу до своїх пацієнтів разюче відрізняється: уважні, турботливі.

Знову ж таки постало питання про забезпечення амбулаторії автотранспортом, що є найнагальнішою проблемою місцевої медицини. Хоч і без того було порушено чимало проблемних питань, серед яких ремонт та опалення майже 200-річного приміщення, в якому розташована Владівська амбулаторія сімейної медицини, про що зазначив лікар-стоматолог Віктор Троян. Він присвятив роботі в цьому медичному закладі 35 років свого життя і, як ніхто інший, розуміє усі його проблеми та потреби.

Голова Чернігівської райдержадміністрації Олександр Лісняк поспілкувався із відвідувачами амбулаторії. Зокрема, із 65-річною Євдокією Іванівною Соболєвською. Жінка висловила вдячність медичному персоналу амбулаторії за їх турботу й професійність і попросила голову районної державної адміністрації надавати підтримку у вирішенні нагальних проблем закладу.

Олександр Федорович запевнив Євдокію Іванівну, що єдине прагнення влади - зробити медицину ще доступнішою, щоб не люди йшли до лікарні, а лікарі самі мали змогу хоча б раз на тиждень робити об’їзд територій, у чому, зрештою, й полягає головне завдання реформи медицини, перетворення медичних пунктів на сімейні, що було ініційоване новими завданнями Президента України.